Wiadomości - Wirtualna Polska - RSS Feed

Wiadomosci.wp.pl to serwis, dzięki któremu można zapoznać się z bieżącą sytuacją w kraju i na świecie.

Latest articles

"Cygański sprzęt". Kadyrow drwi z czołgów dla Ukrainy

Przywódca Czeczenii Ramzan Kadyrow po raz kolejny uderzył w Zachód. Tym razem wyśmiał zapowiedziane dostawy czołgów, które ma otrzymać ukraińska armia. "Technologia NATO pali się bardzo pięknie" - napisał na Telegramie watażka Putina, udostępniając nagranie z frontu.

20 proc. ziemi Ukrainy za pokój? USA reagują na doniesienia

- Doniesienia o rzekomej propozycji pokojowej złożonej Ukrainie i Rosji są fałszywe - powiedział zastępca rzecznika Rady Bezpieczeństwa Narodowego USA Sean Savett. Według Białego Domu, szef CIA Bill Burns nie był w ostatnim czasie w Moskwie.

Serbia uderzy w Putina? "Nie wiem, ile jeszcze wytrzymamy"

- Nie jestem tym zachwycony, ale być może Serbia będzie musiała nałożyć na Rosję sankcje - wyznał serbski prezydent Aleksandar Vuczić. Belgrad konsekwentnie odmawia przyłączenia się do sankcji nałożonych przez Unię Europejską na Moskwę, mimo że potępił rosyjską agresję na Ukrainę.

Wyniki Lotto 02.02.2023 – losowania Lotto, Lotto Plus, Multi Multi, Ekstra Pensja, Kaskada, Mini Lotto

Wyniki Lotto 02.02.2023. Sprawdź, czy najnowsze wyniki Lotto okazały się dla ciebie szczęśliwe. W czwartkowym głównym losowaniu Lotto pula nagród wynosiła 3 mln zł.

To będzie zmasowana inwazja. Tylu Rosjan ma zaatakować Ukrainę [NA ŻYWO]

Piątek to 345. dzień wojny w Ukrainie. Minister obrony Ukrainy ocenił, że w okolicy 24 lutego, czyli rocznicy inwazji sprzed roku, Rosjanie "mogą rozpocząć kolejną zmasowaną ofensywę w Ukrainie". - Spodziewamy się, że wróg jest w stanie wezwać pod broń nawet około 500 tys. ludzi - powiedział w czwartek Ołeksij Reznikow w rozmowie z francuską telewizją...

Uderzają w nich ceny prądu. Pogotowie dla zwierząt alarmuje

Wysokie ceny prądu dobijają pogotowie dla psów i kotów w Nysie. - Nie jesteśmy w stanie przyjąć już kolejnych zwierząt - alarmują pracownicy. W sieci ruszyła zbiórka pieniędzy na rachunek za energię.

Gromi polityków Zachodu. "Uwierzyli w rosyjskie zastraszanie"

Gen. Leon Komornicki, były zastępca szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, ocenił, że Ukraina potrzebuje pilnych dostaw samolotów z Zachodu. Jak wskazywał w programie "Newsroom" Wirtualnej Polski, maszyny powinny tam być na "wczoraj". Polski wojskowy podkreślał, że są one kluczowe dla potencjalnych działań ofensywnych Kijowa i Zachód nadmiernie...

Metropolita Sawa niczym przyjaciel Putina. Szkoda prawosławia [OPINIA]

"Cerkiew lśni duchowym odrodzeniem i służy przykładem dla innych" - napisał do moskiewskiego patriarchy Cyryla metropolita Sawa. W ten sposób zwierzchnik Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego (PAKP) zwraca się do jednego z najbliższych sojuszników Putina.

"Ta ustawa to piekło". Nowy pomysł ministerstwa

Resort zdrowia przygotował nowy projekt ustawy psychiatrycznej. Zdaniem byłego ministra zdrowia Marka Balickiego niektóre jej zapisy mogą nieść daleko idące konsekwencje.

Morawiecki podzielił się majątkiem. Kąśliwy głos z rządu

"Milionerem" i "multimilionerem" nazwał Mateusza Morawieckiego w programie "Tłit" Wirtualnej Polski członek rządu - Michał Woś. Wiceminister sprawiedliwości określił tak premiera przy okazji komentarza, który dotyczył darowizn, jakie Morawiecki miał przelać kilkunastu fundacjom i stowarzyszeniom. Jak informuje "Super Express", łącznie miało chodzić...

Discover, share and read the best on the web

Follow RSS Feeds, Blogs, Podcasts, Twitter searches, Facebook pages, even Email Newsletters! Get unfiltered news feeds or filter them to your liking.

Get Inoreader
Inoreader - Follow RSS Feeds, Blogs, Podcasts, Twitter searches, Facebook pages, even Email Newsletters!