http://www.rp.pl/Wiadomości - RSS Feed

Latest articles

"NYT": Straty Rosjan na Ukrainie zbliżają się do 200 tysięcy

Niemal 200 tysięcy żołnierzy - zabitych i rannych - straciła jak dotąd na Ukrainie Rosja - pisze "New York Times", powołując się na przedstawicieli władz USA i innych państw Zachodu.

Chiński balon szpiegowski lata nad USA

Przez kilka dni nad USA latał obiekt, który był prawdopodobnie chińskim balonem szpiegowskim - twierdzą przedstawiciele administracji USA.

Japonia: Zderzenie statków towarowych. Jeden zatonął

Na japońskim Morzu Wewnętrznym doszło do kolizji dwóch statków towarowych. Jeden ze statków zatonął - podaje agencja Kyodo.

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 345

24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Wołodymyr Zełenski mówi, że Rosja poniosła taktyczną porażkę, ale wciąż jeszcze dysponuje zasobami pozwalającymi jej prowadzić działania ofensywne.

Unia nad Dnieprem

Władimir Putin będzie musiał zapłacić za zniszczenia w Ukrainie. Zapewniła o tym w Kijowie Ursula von der Leyen.

Ukraina zbiera dowody rosyjskich zbrodni

Dokumentowanie rosyjskich okrucieństw ma doprowadzić do wymierzenia sprawiedliwości Władimirowi Putinowi.

Micheil Saakaszwili : Pochowajcie moje serce w Kijowie

Niegdyś był ikoną gruzińskiej opozycji demokratycznej. Wyciągnął kraj z postkomunistycznej przepaści. Dzisiaj, uwięziony, upokorzony i schorowany, prosi o leczenie za granicą.

Aborcja, wolność Francji

Przerywanie ciąży będzie zapisane w konstytucji. To odpowiedź Francuzów na podważenie przez Sąd Najwyższy USA wyroku Roe v. Wade z 1973 r.

Niemieckie wyrzutnie chronią polskie niebo przed Rosjanami

Zestawy obrony powietrznej i przeciwrakietowej Patriot, które zostały przeniesione z Niemiec do Polski, osiągnęły już gotowość operacyjną, a to oznacza, że pełnią już dyżury.

Park Chan-Wook: Zmęczenie przemocą

Postanowiłem sportretować detektywa o dobrym sercu – mówi reżyser „Podejrzanej” Park Chan-Wook, nagrodzony za nią na festiwalu w Cannes.

Discover, share and read the best on the web

Follow RSS Feeds, Blogs, Podcasts, Twitter searches, Facebook pages, even Email Newsletters! Get unfiltered news feeds or filter them to your liking.

Get Inoreader
Inoreader - Follow RSS Feeds, Blogs, Podcasts, Twitter searches, Facebook pages, even Email Newsletters!