Onet Wiadomości - RSS Feed

Latest articles

Dyrektor CIA ostrzega. "To będą kluczowe miesiące dla Ukrainy"

Dyrektor Centralnej Agencji Wywiadowczej (CIA) William Burns powiedział w czwartek, że według oceny jego agencji następne sześć miesięcy będzie "kluczowe" dla Ukrainy w jej walce z rosyjską inwazją.

USA złożyły Rosji i Ukrainie propozycję pokojową? Biały Dom dementuje

Doniesienia szwajcarskiego dziennika "Neue Zuercher Zeitung" o rzekomej propozycji pokojowej złożonej Ukrainie i Rosji są fałszywe — powiedział PAP zastępca rzecznika Rady Bezpieczeństwa Narodowego USA Sean Savett. Według Białego Domu szef CIA Bill Burns nie był w ostatnim czasie w Moskwie.

Chiński balon szpiegowski nad USA. Pentagon rozważał zestrzelenie

Pentagon śledzi od kilku dni chiński balon szpiegowski, który porusza się w przestrzeni powietrznej Stanów Zjednoczonych — poinformowali w czwartek amerykańscy urzędnicy obrony.

Ludzie Kim Dzong Una jadą do Ukrainy. Tajemnicza misja Koreańczyków

Korea Północna zdecydowała, że jej obywatele przebywający w Rosji, wesprą rosyjskie wojska w Ukrainie. Koreańczycy mieliby zapewnić wsparcie logistyczne i odbudowę zniszczeń wojennych we wschodniej Ukrainie.

Czarnek odpowie za rozdane miliony? "Możemy to rozważać w dwóch aspektach"

40 mln zł — tyle środków z publicznych pieniędzy rozdał minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, aby wspomóc kupno lub remont nieruchomości. Wszystko w ramach konkursu MEiN. Dofinansowanie trafiło do 46 organizacji, z których większość ma bliskie powiązania z PiS. Teraz okazuje się, że ponad połowa obdarowanych dostała negatywną opinię od ministerialnej...

Iskrzy między USA i Węgrami. Waszyngton zaniepokojony

Rzecznik Departamentu Stanu USA Ned Price wyraził w czwartek zaniepokojenie — jak to ujął — zorganizowanymi wysiłkami węgierskich oficjeli i rządowych mediów, by zdyskredytować ambasadora USA i Stany Zjednoczone. To reakcja na publiczny spór między ambasadorem Davidem Pressmanem i węgierskimi władzami m.in. na temat wojny w Ukrainie.

Podczas remontu trafił na rurę gazową. Przerażające co z nią zrobił. Mogło skończyć się tragedią

Policjanci z warszawskiej Pragi-Południe zostali poinformowani, że w jednym z bloków prawdopodobnie ulatnia się gaz. Na miejsce od razu zostały wezwane odpowiednie służby: straż pożarna oraz pogotowie gazowe. Gdy strażacy zlokalizowali źródło podejrzanego zapachu, byli w niemałym szoku.

Wypadek tajemniczego drona w Kałmucji. Ukraina i Rosja milczą

Dron nieznanego pochodzenia spadł w rosyjskiej Kałmucji. Naoczni świadkowie zarejestrowali upadek i eksplozję drona 1 lutego w pobliżu wsi Ułan-Khol.

Mężczyzna oskarżony o podpalenie kolegi. "Szatan mą ręką kierował"

Przed Sądem Okręgowym w Lublinie rozpoczął się proces 49-letniego Jarosława O. oskarżonego o podpalenie znajomego podczas libacji alkoholowej w marcu 2022 r. w Opolu Lubelskim. Pokrzywdzony oczekuje od niego 5 mln zł odszkodowania i dożywotniej renty.

Ukraińska "inicjatywa strategiczna". Zdecyduje ta broń [RELACJA NA ŻYWO]

Wojna w Ukrainie. Trwa 345. dzień rosyjskiej inwazji. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski ostrzegł, że Rosja gromadzi swoje wojska, aby dokonać "zemsty" na Zachodzie prawie rok po inwazji Moskwy. Natomiast rosyjski dyktator przebywał w Wołgogradzie, gdzie złożył kwiaty i uczcił pamięć obrońców Stalingradu (dawna nazwa Wołgogradu). Zapraszamy do śledzenia...

Discover, share and read the best on the web

Follow RSS Feeds, Blogs, Podcasts, Twitter searches, Facebook pages, even Email Newsletters! Get unfiltered news feeds or filter them to your liking.

Get Inoreader
Inoreader - Follow RSS Feeds, Blogs, Podcasts, Twitter searches, Facebook pages, even Email Newsletters!