Money.pl - RSS Feed

Portal finansowy nr 1 w Polsce

Latest articles

Chorwacja zapłaci gigantyczne odszkodowanie węgierskiemu MOL-owi

Chorwacja zapłaci węgierskiemu gigantowi naftowemu MOL 235 mln dolarów odszkodowania zasądzonych w wyniku międzynarodowego arbitrażu – poinformował chorwacki minister gospodarki Davor Filipović.

Wizerunek króla Karola III nie pojawi się na banknocie 5-dolarowym

Wizerunek króla Karola III nie zagości na australijskim banknocie 5-dolarowym, na którym widnieje portret zmarłej królowej Elżbiety II. Nowe banknoty "uhonorują kulturę i historię" rdzennych mieszkańców Australii - poinformował w czwartek Bank Rezerwy Australii.

Tyle złota nie kupiono od 55 lat. Swój udział ma w tym także Polska

Rok 2022 należał do banków centralnych. Ilość zakupionego przez nie złota sięgnęła poziomu niespotykanego od 55 lat – wynika z najnowszego raportu Światowej Rady Złota. Skup ten był drugim najwyższym w historii. Polska z rezerwami złota w wysokości ponad 228 ton zajmuje 22. miejsce wśród banków centralnych na świecie.

Podatek nie tylko od zrzutek w internecie. Nowożeńcy zapłacą za weselne koperty?

Kłopot będą mieli nie tylko ci, którzy za pomocą internetu zbiorą na kosztowne leczenie, lecz również nowożeńcy i jubilaci. Sejmowy pomysł budzi kontrowersje oraz mnóstwo pytań i wątpliwości - przekonuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Rząd pracuje nad nowymi przepisami. Mają zachęcić do tworzenia spółdzielni energetycznych

Uproszczenie sprawozdawczości spółdzielni energetycznych i ułatwienia w przyłączaniu nowych źródeł energii odnawialnej - takie rozwiązania proponuje zespół ekspertów współpracujący z rządem. Jak podaje Prawo.pl, przygotowane zmiany mają zachęcić do tworzenia spółdzielni energetycznych.

Utrudnienia w rozliczeniu. Twój e-PIT niedostępny do 14 lutego

Usługa Twój e-PIT będzie nieczynna od 3 do 14 lutego - przekazała Polskiej Agencji Prasowej Krajowa Administracja Skarbowa. Jak wynika z informacji KAS, powodem są przygotowania do rozliczenia podatku za 2022 r.

"Podatek od zrzutek". Premier tłumaczy sytuację "nadgorliwością"

Wprowadzony za sprawą poprawki posłów PiS tzw. "podatek od zrzutek" wywołał duże zamieszanie. Premier gasi pożar tłumacząc sytuację "nadgorliwością niektórych urzędników". Podkreśla, że żadnego nowego opodatkowania zbiórek nie będzie. - Wracamy do takiego stanu, jaki był wcześniej - zapewnił.

Gigantyczny wykup Facebooka. Firma Zuckerberga ogłasza rok zaciskania pasa

Amerykańska gigaspółka Meta (dawniej Facebook) ogłosiła skup akcji własnych na kwotę 40 miliardów dolarów, a Mark Zuckerberg oświadczył, że 2023 r. będzie "rokiem wydajności". Po tym komunikacie kurs akcji gwałtownie podskoczył, odrabiając dalszą część gigantycznych strat, jakie Meta odnotowała w 2022 r.

Naruszenie dobrego imienia firmy

Budowanie pozytywnego, pożądanego wizerunku firmy w otoczeniu bliższym i dalszym to żmudna praca, wymagająca często dużych nakładów finansowych. Jednak zaledwie jedna chwila może sprawić, że wizerunek ten legnie w gruzach. Powodem może być jedno kłamstwo powiedziane w przestrzeni publicznej i wycelowane w firmę. Dojdzie do naruszenia dobrego imienia...

Oszczędności Polaków coraz mniej warte. Nie stać nas na dalsze odkładanie

Ponad połowa Polaków deklaruje, że ma oszczędności, ale 40 proc. z nich sięgnęło po nie z powodu rosnących cen - wskazano w badaniu "Oszczędzanie Polaków w inflacji". Z odłożonych środków częściej korzystają kobiety. Co 20. badany przyznaje otwarcie, że nie panuje nad swoim portfelem i wydaje za dużo. Ponad 59 proc. twierdzi, że po kolejnych podwyżkach...

Discover, share and read the best on the web

Follow RSS Feeds, Blogs, Podcasts, Twitter searches, Facebook pages, even Email Newsletters! Get unfiltered news feeds or filter them to your liking.

Get Inoreader
Inoreader - Follow RSS Feeds, Blogs, Podcasts, Twitter searches, Facebook pages, even Email Newsletters!